Hlavní obsah
 

Pes přibral do hry delfína

Delfíni a psi jsou známí svou přátelskou a hravou povahou a očividně to neplatí jen ve vztahu k člověku. Ve videu ze začátku tohoto měsíce, které už má na internetu přes milión zhlédnutí, spolu dovádějí zlatý retrívr a delfín. Záznam byl pořízen z pláže Rockingham v západní Austrálii.

 
Pes přibral do hry delfína

Video vzniklo na pobřeží blízko města Perthu, což je hlavní město státu Západní Austrálie. Podle majitele psa a autora videa si zlatý retrívr chtěl hrát hned, jak delfína spatřil. Není to prý poprvé, co na pláži vyhledával interakci s těmito mořskými savci.

Pes za delfínem skočil do moře a ten hned pochopil jeho záměr. Vychytralý kytovec dělal nedostupného a držel se mimo dosah retrívra, kterého tím škádlil. Když na okamžik zmizel pod hladinou, jeho nový psí kamarád jej štěkotem ihned vybízel k návratu do hry.

Podle Larse Bejdera, místního experta na výzkum kytovců, se delfíni na mělčině objevují kvůli lovu ryb. Když přitom narazí na něco nového, zajímají se o to.

Není jasné, jaký mají delfíni ve skutečnosti vztah k ostatním členům zvířecí říše, píše list Daily Mail. Nicméně videí, na kterých tito kytovci přátelsky dovádějí se psy, se dá na internetu najít hned několik.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků