Hlavní obsah

Peruánci stiženi záhadnou nevolností po dopadu meteoritu

Obyvatele obce Caranca v jihovýchodní části Peru jsou postiženi záhadnou nevolností poté, co v sobotu dopadl nedaleko meteorit. Bolení hlavy a zvracení prý vyvolává "zvláštní zápach", který se line z kráteru vytvořeného meteoritem. Oznámil to v pondělí v peruánském rozhlase ředitel regionální zdravotní služby Jorge Lopez.

Peruánci stiženi záhadnou nevolností po dopadu meteoritu

Také sedm policistů, kteří byli vysláni na místo situaci vyšetřit, bylo stiženo nevolností neznámého původu. Museli dostat urychleně kyslík a byli na pozorování umístěni v nemocnici.

Sobotní pád meteoritu doprovázel velký záblesk, následovalo zemětřesení. Otřesy půdy vyvolaly v oblasti určitou paniku, lidé vybíhali z domů.

Na místo dopadu byl vyslán tým záchranářů a vědců. Ti nalezli kráter o průměru 30 metrů a hloubce šesti metrů.

"Z kráteru vytéká vařící voda a částečky rozdrcené horniny a popela se nacházejí v širokém okolí," uvedl představitel místní správy Marco Limache. "Místní obyvatelé jsou událostí velmi znepokojeni," dodal. 

Svědci události viděli na nebi "velkou ohnivou kouli" a domnívali se, že je to hořící letadlo řítící se k zemi. Peruánské orgány však po prověření situace popřely, že by mohlo jít o letadlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků