Hlavní obsah
Americký soud omezil otci péči o děti nejspíš z důvodu jeho ateistického smýšlení. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Otec po rozvodu nemůže vychovávat své tři děti, protože je ateista

Craig Scarberry z Indianapolis v americkém státě Indiana je přesvědčen, že ztratil možnost opatrovat své potomky jako dřív z důvodu jeho bezvěrnosti. Otec tří malých dětí se po dobu tří let dělil o jejich péči se svou bývalou ženou, aktivní křesťankou. Soudce však minulý měsíc rozhodl, že sníží otcovu výchovu na minimum. Scarberrymu omezil vídání jeho dětí na čtyři hodiny týdně a „půjčit“ si je může ještě jednou každý druhý víkend.

Americký soud omezil otci péči o děti nejspíš z důvodu jeho ateistického smýšlení. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Otec po rozvodu nemůže vychovávat své tři děti, protože je ateista

Nešťastný muž uvedl, že jediným důvodem tohoto rozhodnutí může být skutečnost, že je nevěřící. Pamatuje si totiž výrok soudce, který zněl: „Otec neuznává stejné náboženství jako matka, otec je agnostik. Kdyby se sám považoval za křesťana, účastníci řízení by se mohli domluvit více efektivně. “

„Nevidím žádné další ověřitelné vysvětlení pro soudcovo rozhodnutí. Existuje několik dalších věcí, které byly ve spisu uvedeny, ale ty jsme všechny byli schopní u soudu s vlastními důkazy vyvrátit,“ vysvětlil Scarberry, který se rozhodl se svým případem vystoupit i v televizi MSNBC.

Otec dětem nikdy neříkal, ať nevěří v Boha

Podle Scarberryho soud jeho bezbožnost mohl brát v úvahu i z důvodu, že pár uvedl jako jeden z důvodů rozvodu neschopnost efektivně komunikovat o problémech, včetně jejich náboženského přesvědčení. Soud poté na tuto skutečnost během jednání i několikrát poukázal.

„Nikdy jsem nenutil svým dětem, že nemají věřit v Boha. Oni navíc chodí do křesťanské školy. Souhlasil jsem i s tím, aby s matkou chodili do kostela. Byli jsme schopni dokázat, že v žádném případě své osobní přesvědčení a rozhodnutí nepřenáším na své děti,“ dodal Američan, který se domnívá, že rozhodnutí soudce je porušením práva na svobodu náboženského vyznání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků