Hlavní obsah

Obrázek věčně zachmuřené kočky zná nejspíš každý, kdo alespoň chvíli v životě brouzdal po internetu. Zvíře s genetickou vadou, která způsobila, že vypadalo věčně naštvané, bavilo miliony lidí po celém světě a svým majitelům přineslo nevídané jmění. Teď jeho páníčkové přinesli smutnou zprávu. Grumpy Cat je po smrti.

Grumpy Cat je po smrti

Permanentně zachmuřená kočka z Arizony pošla v úterý na komplikace spojené se zánětem močových cest. Ve čtvrtek to oznámila její majitelka Tabatha Bundesenová na twitterovém účtu, který měla kočka zřízen.

„Odešla v poklidu, v náručí své paničky Tabathy,“ stojí v prohlášení. Sláva Grumpy Cat (Mrzuté kočky) započala půl roku po jejím narození v roce 2012, když bratr Tabathy umístil na internet fotky zamračeného koťátka. Od té doby se kočka stala slavnou značkou a její podobizna zdobila nejeden upomínkový předmět.

V roce 2014 si Grumpy Cat (původním jménem Tardar Sauce) dokonce zahrála ve svém vlastním filmu, o rok později ji muzeum Madame Tussauds v San Franciscu vytvořilo voskovou figurínu.

„Přinesla radost milionům lidí po celém světě,“ připomněla její lidská rodina. Ačkoliv Grumpy Cat měla neustále zachmuřený vzhled, povahou to bylo veselé a hravé zvíře.

Grumpy cat přinesla smích na tváře mnoha lidem a obrovské jmění svým majitelům.

Foto: Profimedia.cz

Její vzhled byl zapříčiněn deformací v důsledku nanismu, tedy poruchy způsobující malý růst organismu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků