Hlavní obsah
 

Muž žádal o invalidní důchod. Poté ho natočili při triatlonu

Devětatřicetiletý Anthony Connor z britského Manchesteru si myslel, že si může dlouhodobě přilepšovat dávkami, na které neměl právo. Jenže tak dlouho "chodil se džbánem pro vodu", až jej někdo udal, že se účastní triatlonu, ač by podle všeho měl jen stěží chodit.

 
Muž žádal o invalidní důchod. Poté ho natočili při triatlonu

Muž si na podvodných dávkách pomohl o 17 000 liber (asi 530 tisíc korun). Anthony Connor z hrabství Wythenshawe dostával peníze od té doby, co na sociálním úřadě nahlásil, že takřka nemůže chodit. Jenže někdo z jeho okolí se naštval a udal jej. Pracovníci magistrátu jej pak v září roku 2010 natočili při triatlonu.

Při něm podle serveru dailymail.co.uk za 2,5 hodiny urazil 5 kilometrů ve vodě, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů během.

Connor tvrdil, že utrpěl mrtvici, po které už nezvládá chodit do schodů ani ze schodů a jen s komplikacemi se sune po rovině. Tvrdil, že nemůže ani vejít do sprchy bez pomoci. Nelhal pouze v tom, že utrpěl mrtvici. To se roku 2006 doopravdy stalo. Jeho zdraví se mu však plně vrátilo, ale o tom již úřady neinformoval.

Brit se u soudu nyní přiznal, že změnu ve svém zdravotním stavu cíleně zatajil, a bude tak muset uhradit sumu, která mu byla vyplacena. Navíc má na krku obvinění z podvodu a hrozbu pobytu za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků