Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Lékař uběhl v roušce 35 kilometrů. Chtěl dokázat, že se v ní dá normálně dýchat

Odpůrci roušek často tvrdí, že se jim s nimi hůře dýchá. Britský lékař Tom Lawton chtěl dokázat, že zásoby kyslíku ochrana obličeje nijak nesnižuje, a tak v roušce uběhl 35 kilometrů. Nutno ale podotknout, že muž dříve závodil v triatlonu, uvádí server Independent.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Lékař uběhl v roušce 35 kilometrů. Chtěl dokázat, že se v ní dá normálně dýchat

Lawtona rozčilovaly mýty, které nošení roušek obestírají. Rozhodl se proto, že poběží do práce a poté zpět domů. „Jsem pro cokoli, co nás udrží v bezpečí,“ uvedl lékař.

„Rozčilovaly mě dezinformace ohledně zásob kyslíku při nošení roušek, stejně tak zmatené zprávy o tom, kdy bychom je měli nosit,“ doplnil.

V rámci svého pokusu Lawton nezaregistroval, že by měl s rouškou na ústech menší kapacitu plic. Muž ale vysvětlil, že dříve závodil v triatlonu a pandemie ho okradla o jeho pravidelný pohyb.

„Abych zabil dvě mouchy jednou ranou, poběžím do práce a z ní domů s roušku a budu si měřit kapacitu plic,“ poznamenal.

Lékař doplnil, že v práci se stará také o některé pacienty s covidem-19, přičemž musí nosit roušku. „Jestli zvládnu uběhnout 25 až 33 kilometrů s ústenkou, vy to v ní pravděpodobně zvládnete v obchodech,“ řekl.

Později zveřejnil výsledky svého pokusu s tím, že úroveň kyslíku se stále pohybovala na 98 procentech. „Řekněte to komukoli, kdo se bude snažit namítat, že jsou pro vás roušky špatné,“ uzavřel lékař.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků