Hlavní obsah

Lejla Abbasová má v koleni štěpy z pánve: Od bolesti ji zachraňují silné léky

Moderátorka Lejla Abbasová trpí bolestí. Už měsíc má kvůli komplikované zlomenině kolene kompletně celou nohu v sádře. Pomáhají jí utišující léky a naprostý klid na lůžku.

Lejla Abbasová má v koleni štěpy z pánve: Od bolesti ji zachraňují silné léky

Lejla Abbasová už má měsíc kompletně celou levou nohu v sádře a ještě minimálně do Velikonoc mít bude. Následkem pádu na lyžích si zlomila nohu v koleni, následovaly dvě operace.

"Po první operaci jsem neměla ani ortézu a lékaři v Motole řekli, že to bude v pořádku. Po měsíci se ukázalo, že to v pořádku není, špatně to srostlo a musela jsem na reoperaci na Bulovku, kde se koleno znovu lámalo a zapotřebí byly i štěpy z mé pánve," řekla Novinkám Abbasová.

Na sundávání sádry se chystá po Velikonocích. Doufá, že bude vše v pořádku. "Je to už fakt dlouhý. Doma chodím s batohem, jinak nic nepřenesu. Ven moc nechodím, protože když mám nohu dolů víc jak dvacet minut, šíleně otéká a mám bolesti," vysvětluje.

"Nemůžu ani vařit, protože u plotny nevydržím stát. Zařídila jsem si proto rozvoz jídla pro seniory. Dnes jsem zrovna měla kynuté knedlíky. Super služba," usmívá se.

Její partner Michael Kocáb jí prý doma nevyvařuje. "Vařit umí, ale já to po něm nechtěla," prozrazuje Lejla.

Od bolesti jí pomáhají léky. "Mám předepsaný Tramal. Někdy to je fakt síla. I tady už toho mám plný kecky, fakt to bolí. Radši mám nohu nahoru, na žádné velké výlety to není," upřesnila Abbasová na charitativní akci Afrika na krku, kterou moderovala.

Na akci se dražil i originální masajský náhrdelník, který předvedla Ivana Gottová. Výtěžek z něj poputuje nadaci Asante Kenya, kterou moderátorka založila a zabírá jí nejvíce času. Náhrdelník se vydražil za 50 tisíc korun.

Kvůli zranění musela upravit i práci svého nadačního fondu. "Myslela jsem si, že bez Lejly to prostě nejde. Kvůli zranění jsem musela věci přehodnotit. Kdyby se mi něco stalo, musí to fungovat dál beze mě. Snažím se, aby to tak fungovalo," dodala Abbasová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků