Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Kurýr si chtěl zjednodušit práci, těžký balík dopadl na malého jorkšíra

Kurýři v USA často nepředávají balíčky přímo do ruky, ale zanechávají je přede dveřmi nebo za plotem domu. Mnozí z nich si pak ulehčují práci a balík na pozemek adresáta hodí. Balík je tak často poškozen, ale stát se mohou i horší věci, tak jako v Kalifornii minulý víkend. Na místě dopadu těžkého balíku se nacházel ani ne dvoukilový jorkšír jménem Cooper.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Kurýr si chtěl zjednodušit práci, těžký balík dopadl na malého jorkšíra

„Měli jsme opravdu hrozný víkend,“ uvedla Keiko Napierová z kalifornského Venice pro regionální televizi KCBS-TV. Spolu se svým manželem Mitchellem Galinem, rodinou a psíkem Cooperem byli na zahradě, když před domem zastavil vůz přepravní společnosti FedEx.

Jejich dům má vysoký plot a kurýr se podle jejich slov nechtěl zdržovat zvoněním a osobním předáním. Těžký balík, ve kterém byl křišťál a další vánoční dárky, doručovatel přehodil přes branku. Na místě dopadu se však nacházel Cooper, přilákaný zvukem motoru na ulici.

Rodina se seběhla k zavalenému psovi. Okamžitě ho odvezla k veterináři, ale tam musel být Cooper uspán. Jeho zranění byla příliš vážná. Napierová a Galin se teď snaží upozornit na to, že praktiky kurýrů nemusí skončit jenom zničenou zásilkou. Společnost FedEx pouze prohlásila, že o incidentu ví a prošetřuje ho.

„Vyjadřujeme nejhlubší soustrast rodině mazlíčka, jenž byl součástí tohoto incidentu,“ uvedl FedEx s tím, že celou věc bere velmi vážně a zahájil důkladné vyšetřování.

„To nestačí,“ reagovala Napierová. „Myslím, že by měli říct, že jako společnost zakážou kurýrům házet balíčky. To je to, co chci slyšet,“ dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků