Hlavní obsah

Koktavý šéf chorvatské banky chce být prezidentem - díky filmu Králova řeč

Šéf chorvatské Národní banky Željko Rohatinski je ideálním adeptem pro úřad prezidenta Chorvatska. Ovšem až na jednu drobnou chybičku. Na představitele země dost koktá. Jenže Rohatinski si zašel do kina na film Králova řeč a příběh anglického krále, který bojoval s vadou řeči, ho uchvátil. Rozhodl se, že bude se svou vadou řeči bojovat, zbaví se jí a stane se prezidentem země.

Koktavý šéf chorvatské banky chce být prezidentem - díky filmu Králova řeč

Rohatinski zatím funguje jako šéf chorvatské Národní banky a je v zemi velmi oblíbený. Ovšem proslul také výraznou vadou řeči. Tu mu má pomoci odstranit logoped, který už s úspěchem zbavil koktání fotbalovou hvězdu Slavena Biliće.

Snímek Králova řeč se stal letošní jedničkou na předávání Oscarů a zlatou sošku za svůj výjimečný výkon v něm si odnesl i Colin Firth představující hlavní postavu, mladého krále Jiřího VI.

Film vypráví skutečný příběh prince Alberta, vévody z Yorku, otce současné britské panovnice Alžběty II. Nesmělý Albert byl mladším synem britské panovnické rodiny trpící vadou řeči.

V roce 1926 se šlechtic setkává s Lionelem Loguem z Austrálie, neortodoxní logoped netradičními metodami dokáže královského potomka rychle připravit na významný projev u příležitosti otevření nového australského parlamentu v Canbeře a především ho díky další spolupráci připraví na neočekávaný nástup na trůn v roce 1937 a následné panování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků