Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Kočičí filtr opět úřadoval. Uši a fousky nasadil policistce oznamující dvojnásobnou vraždu

Stejná věc, která se minulý měsíc přihodila pakistánskému ministrovi, potkala i kanadskou policejní mluvčí. Seržantka Janelle Shoihetová se při páteční tiskové konferenci k dvojité vraždě objevila v přímém přenosu na Facebooku s kočičími oušky, čumáčkem a fousky, píše server Sky News.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Kočičí filtr opět úřadoval. Uši a fousky nasadil policistce oznamující dvojnásobnou vraždu

Na tiskové konferenci Shoihetová mluvila o dvojnásobné vraždě Američanky a jejího australského přítele, jejichž těla se minulý týden našla pohozená u dálnice. Problémy s filtrem tak přišly nanejvýš nevhod.

Na Twitteru záležitost komentovala celá řada uživatelů. Douglas Theedom se prostřednictvím Twitteru policie ptal, z jakého důvodu měli kočičí filtr nastavený jako výchozí. Soudě podle reakcí ostatních uživatelů by odpověď na tuhle otázku zajímala mnoho dalších, přesto se jí nedočkali.

ကေနဒါ The Royal Canadian Mounted ရဲတပ္ဖြဲ႔က လူသတ္မႈတစ္ခုနဲ႔ ပတ္သတ္ၿပီး သတင္းစာရွင္းလင္းပြဲ လုပ္ေနတုန္းမွာ ဖုန္းက cat...

Posted by Aye Thein on Tuesday, July 23, 2019

„Jsme si toho vědomi a problém řešíme, jednalo se o automatické přednastavení,“ odůvodnila chybu policie Britské Kolumbie na svém twitterovém účtu předtím, než záznam z tiskové konference znovu nahrála na Facebook už bez kočičího filtru.

Podobný trapas, ovšem v méně závažné situaci, se odehrál i minulý měsíc. Tehdy se se stejným kočičím filtrem objevil v přímém přenosu na Facebooku pakistánský politik Šaukát Jusafzai.

Facebook nabízí celou řadu podobných „vtipných“ filtrů. Filtr dokáže člověku přidělat králičí uši, udělat z něj piráta nebo třeba tancující ananas. Zejména pro mladší generací představují filtry velice oblíbenou funkci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků