Hlavní obsah

Kamiónu selhaly brzdy, zběsile se řítil po dálnici

Řidiči kamiónů mohou jet běžně jen omezenou rychlostí, a na dálnici se proto většinou drží v pravém pruhu, aby nepřekáželi ostatním motoristům. To však není případ tohoto Mexičana. Při řízení nákladního vozu se mu porouchaly brzdy a nabral takovou rychlost, že s přehledem předjel i autobus.

Kamiónu selhaly brzdy, zběsile se řítil po dálnici

Řidiče nákladního vozu, který se po rychlostní silnici řítil jako neřízená střela, natočili příslušníci Mexické federální policie ze svého vozu, kterým porouchaný kamión sledovali. Podle ní dosahoval místy rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. K incidentu došlo na dálnici v centrální části Mexika vedoucí ze stejnojmenného hlavního města do Puebly.

Policie případ zaznamenala okolo sedmé hodiny večer, když nákladní vůz projížděl 47. kilometr dálnice. Následně jej v jeho šílené jízdě sledovala dalších 10 kilometrů. Po tom, co se řidič vyhnul několika vozidlům, která by normálně jela podobnou rychlostí jako on, zajel do odstavného pruhu, kde jeho zběsilá jízda skončila.

Ve speciálním nouzovém pruhu tvořeném prašnou cestou se kamión převrátil. Řidič nehodu naštěstí přežil. Na videu je vidět, jak vylézá zpoza velkých papírových rolí, které se z vozu vysypaly. Převážel jich 15 tun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků