Hlavní obsah
Daniel Schroeder Foto: Evansville PD

Jsem unavený, volal Američan opakovaně na tísňovou linku. Odpočine si za mřížemi

Minulý týden byl v americkém Evansville zadržen jedenašedesátiletý Daniel Schroeder. Ten večer několikrát volal na tísňovou linku, aby si postěžoval, že je unavený. Jelikož nešlo o jeho první prohřešek tohoto typu, odpočine si Američan dva měsíce za mřížemi.

Daniel Schroeder Foto: Evansville PD
Jsem unavený, volal Američan opakovaně na tísňovou linku. Odpočine si za mřížemi

Hlídka do Schroederova domu v Evansville ve státě Indiana vyrazila minulé úterý krátce poté, co tísňová linka už počtvrté řešila jeho stížnosti na únavu. Muž neuváděl, že má zdravotní problémy, jen si stěžoval na unavenost.

Ukázalo se, že hovory následovaly jen den poté, co byl Schroeder odsouzen za předchozí zneužití tísňové linky 911. Před časem si na lince stěžoval, že ho jistá „ženská příbuzná“ nechce poslouchat.

Soudce pak uložil Schroederovi dvouměsíční trest, který ale odložil pod podmínkou, že muž už nebude na linku 911 volat, pokud opravdu nebude ve stavu nouze. Schroeder to vydržel sotva 24 hodin.

Nyní tedy bude moci odpočívat za mřížemi. Jeho trestní rejstřík přitom není nejčistší. Již v minulosti byl odsouzen za řízení pod vlivem omamných látek, držení návykových látek a opuštění místa nehody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků