Hlavní obsah
 

Jihoafrický vozíčkář se nechal táhnout kamionem, svištěl osmdesátkou

Až osmdesátikilometrovou rychlostí údajně svištěl na svém vozíku invalida žijící nedaleko jihoafrické Pretorie. Na videu z minulého týdne je vidět, jak se drží za návěs kamionu a nechá se táhnout. Nebyla to zřejmě první jeho podobná jízda.

 
Jihoafrický vozíčkář se nechal táhnout kamionem, svištěl osmdesátkou

Video zachycující mužovu divokou jízdu zveřejnila na svém facebookovém účtu minulý týden jihoafrická organizace Road Traffic Management Corporation (RTMC), starající se mimo jiné bezpečnost na silnicích.

Nahrávka zachycuje konec invalidovy jízdy, kdy kamion zpomaluje a muž se bezstarostně pustí a odjíždí na svém vozíku ke krajnici. Podle svědků však předtím jel kamion zhruba osmdesátikilometrovou rychlostí.

Zatímco internetoví uživatelé se mužovým kouskem baví, cílem RTMC bylo naopak upozornit na nebezpečné chování. „V zemi, kde každoročně zemře na silnicích téměř 14 tisíc lidí kvůli nehodám, je takovéto chování totálně nepřijatelné,“ napsala organizace.

Muž se údajně za kamionem nesvezl poprvé. „Ten chlápek je místní legenda,“ zareagoval na video jedna z uživatelek na Twitteru a sdílela vlastní video z jedné takové invalidovy projížďky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků