Hlavní obsah

Jeskynní muž a jeho bratr bezdomovec zdědili miliardy

Neuvěřitelná zpráva zastihla dva bezdomovce žijící v Budapešti. Po prababičce údajně společně se svou sestrou zdědili majetek v hodnotě 30 miliard forintů (asi tří miliard korun). Bratři touto zprávou získali novou naději ve svém zpackaném životě.

Jeskynní muž a jeho bratr bezdomovec zdědili miliardy

Podle deníku Blikk zemřela jejich prababička v Německu a jako univerzálního dědice označila matku obou bezdomovců. Zsolt Peládi (41) a jeho bratr Géza (39) byli informování, že dědictví patří jim vzhledem k tomu, že jejich matka už nežije. Další část dědictví by měla patřit jejich sestře, která žije pravděpodobně v USA.

Zsolt žije už osm let v otřesných podmínkách v jeskyni za Budapeští pod vrchem Rókahegy.

"Jeskyně mě chrání před větrem. Objevil jsem ji náhodou před dvaceti lety. Tehdy jsem netušil, že se tato jeskyně stane mým domovem," říká Zsolt.

Oba bratři postupně ztratili práci

Géza žije v sociálním domově. Oba vyrůstali bez otce. Zsolt se vyučil tiskařem a Géza kominíkem. Postupně přišli o práci a skončili na ulici.

"Žijeme takhle už osm let. Často jsem přemýšlel o sebevraždě. Teď mám nový cíl života a věřím, že vše se v dobré obrátí," uvedl Géza.

Anketa
Závidíte bezdomovcům nabytý majetek?
Ano
50 %
Ne
50 %
Celkem hlasovalo 45319 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků