Hlavní obsah

Jak se vyrábí Žvejkal

Sbírka soch amerického sochaře a výrobce rekvizit Stevena Richtera z newyorského Long Islandu se pyšní novým přírůstkem. Je jím socha oblíbené postavy z filmové ságy Star Wars Chewbaccy, v češtině též známého jako Žvejkala. Časosběrné video zachycuje jeho výrobu krok za krokem.

Jak se vyrábí Žvejkal

Výroba sochy s podobiznou chlupatého humanoida trvala Richterovi několik týdnů. Celý proces však zaznamenal na časosběrné video, které následně zveřejnil na Youtube.

Podobných videí má na svém kanálu mnohem víc. Agentuře Reuters prozradil, že takové záběry publikuje proto, aby lidem ukázal, jak vypadá celý proces výroby. „Je to pro mě stejně zajímavé jako výsledné umělecké dílo,“ svěřil se.

Video na internetu zaznamenalo obrovský úspěch. Od zveřejnění, které proběhlo 29. listopadu, získalo více než 150 tisíc zhlédnutí.

Umělec vytváří sochy ve svém domě a v tomto oboru pracuje už pět let. V seznamu svých děl má například bustu komiksového hrdiny Hulka, postavy Waltera Whitea ze seriálu Perníkový táta či postavy Doktora ze seriálu Pán času.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků