Hlavní obsah
Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová zahrají v Bohumíně divadlo. Foto: David Krol

Herec míří do předčasného důchodu

Ani po svém úspěšném vystoupení ve filmu Gangs Of New York neuvažuje americký herec Daniel Day- Lewis o tom, že by pokračoval v herecké kariéře. Nositel Oscara přijal roli v novém filmu Martina Scorseseho po pětileté přestávce a navzdory kladným kritikám míří ve svých 45 letech do hereckého důchodu.

Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová zahrají v Bohumíně divadlo. Foto: David Krol
Herec míří do předčasného důchodu

Day-Lewis se internetovému magazínu Hello svěřil, že žádný z jeho dosavadních filmů se mu moc nelíbil. "Vždycky jsem pociťoval obrovské zklamání a trvalo mi pořád déle a déle, než jsem ho překonal," řekl herec, který se blýskl například ve filmech Poslední Mohykán, Boxer, Věk nevinnosti nebo Nesnesitelná lehkost bytí. "Vždycky jsem byl rozčarovaný ve smyslu 'A to má jako být všechno? Myslel jsem, že to bude lepší.' Abych tedy byl upřímný, už se mi do toho nechce," svěřil se herec. "Nepočítám s tím, že bych v dohledné době dělal na nějakém filmu. Už jsem se tomu úspěšně pět let vyhýbal."

V minulosti Daniel Day-Lewis odmítl například role ve filmech Philadelphia, Pán prstenů nebo Interview s upírem. "Život herce není nic pro mě," říká. Nejvíce ho teď zřejmě zajímá role manžela a otce. V listopadu 1996 se oženil s dcerou legendárního dramatika Arthura Millera Rebeccou a mají spolu dvě děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků