Hlavní obsah
Nová parkovací plocha u polikliniky v Hustopečích roste pod rukama městských služeb. Foto: Veronika J. T. Nováková

Hanu Zagorovou trápí artróza

Prakticky bez oddechu koncertuje devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová. Dostala také ocenění za svá vystoupení při charitativních koncertech Kapky naděje. Už se ale moc těší na jaro, protože ji trápí artróza.

Nová parkovací plocha u polikliniky v Hustopečích roste pod rukama městských služeb. Foto: Veronika J. T. Nováková
Hanu Zagorovou trápí artróza

"Nejsem člověk, který by byl na počasí závislý. Mám ráda zimu i léto, jaro i podzim. Ale teď v tom stálém chladnu cítím klouby ve svých rukou. Stále mě trochu bolí malíčky. Lidé v mém věku mívají artrózu v kolenou, já ji mám právě v malých kloubech na rukou. A i když jsou malé, dovedou se pěkně ozývat. Asi je to také tím, že jsem nikdy, ani jako dítě nenosila rukavičky, a dodnes je nemám ráda, tak je to pak se mnou těžké. Ale navzdory bolestem v rukou už cítím ve vzduchu, že se blíží jaro," řekla s optimismem v hlase Zagorová.

Svůj koncertní program si organizuje tak, abych mohla osobně obdivovat na světových scénách svého manžela, operního zpěváka Štefana Margitu.

"Snažím se Štefana všude alespoň na chvíli doprovázet. Mám radost z jeho úspěchů. Naposledy jsem s ním byla v Miláně, kde v La Scale vystupoval jako Walter v nové inscenaci Wágnerova Tannhäusera. Teď se chystá do Francie, Německa a do Dubaye. Má pracovní plán na několik let dopředu. Operní pěvci musí mít dlouhodobý program. My, popoví zpěváci, máme závazky na mnohem kratší dobu," konstatovala Zagorová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků