Hlavní obsah
Gorila Kamba se probírá z narkózy Foto: facebook.com

Gorila Kamba přežila těžký porod, ale o mládě přišla

Komplikovaný porod gorily Kamby v pražské zoo skončil nezdarem, mládě nepřežilo. Veterinářům a lékařům se ale podařilo zachránit matku, vyplývá z informací ředitele zoo Miroslava Bobka na Facebooku.

Gorila Kamba se probírá z narkózy Foto: facebook.com
Gorila Kamba přežila těžký porod, ale o mládě přišla

"Jde tu o život Kamby, bohužel nikoliv mláděte," napsal v neděli večer Bobek na svůj facebookový profil. Před půlnocí se Kamba začala probírat z narkózy.

Chovatelé měli o Kambu vážné obavy. Kromě vysokého věku má i srdeční potíže a v minulosti už její porod dopadl špatně. Samici je 40 let.

Kamba rodila už v roce 2007, mládě se tehdy narodilo mrtvé. Během porodu bylo dlouho bez kyslíku. Veterináři poté gorilí samici uspali a mládě z jejího těla odebrali.

Kamba je nejstarší členkou pražské gorilí rodiny. Patří k posledním gorilám v evropských zoo, které přišly na svět ve volné přírodě. Narodila se v roce 1972 v Africe, nejspíš v kamerunských pralesích. Jako dvouleté mládě ji odchytili obchodníci se zvířaty. Většinu života prožila v zoo ve východoněmeckém Lipsku.

V pražské zoo porodila na konci loňského roku samice Kijivu. Narodil se jí samec, v pořadí už její čtvrté mládě. Jméno zatím nemá, pokřtěn bude 3. března.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků