Hlavní obsah
Divadlo ZASETO představení KAJÍNEK Foto: Lena Ondráčková

Do Bílého domu přibylo štěně

Bílý dům má od čtvrtka nového obyvatele. Je jím štěně skotského teriéra jménem Miss Beazley. Prezident George Bush daroval psa začátkem listopadu své ženě Lauře k 58. narozeninám.

Divadlo ZASETO představení KAJÍNEK Foto: Lena Ondráčková
Do Bílého domu přibylo štěně

Štěně, které bylo až ve čtvrtek představeno novinářům na trávníku před Bílým domem, se připojilo k dalším dvěma domácím mazlíčkům rodiny Bushových, která vlastní dalšího skotského teriéra Barneyho a ještě černou kočku jménem India.

Desetitýdenní fenka však zatím není zvyklá na fotoreportéry a před pózováním dala přednost úkrytu za křovím. "Chová se jako Barney," komentoval její chování prezident. Barney často ignoruje povely svého pána a někdy je třeba ho dohonit a přinést. Anglický špringršpaněl Spot, který loni v únoru pošel, byl prý poslušnější.

Miss Beazley a Barneyho ale spojuje nejen jistá dávka rozpustilosti, ale také určitý příbuzenský vztah. Barneyho nevlastní bratr je otcem Miss Bazley.

Jméno štěněti zřejmě vybrala Laura Bushová a dcery Barbara a Jenna. Inspirovaly se přitom jménem dinosaura z populární knížky pro děti. Fenka byla odchována v New Jersey.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků