Hlavní obsah

Do Bílého domu přibylo štěně

7. 1. 2005, 9:24 – WASHINGTON

Bílý dům má od čtvrtka nového obyvatele. Je jím štěně skotského teriéra jménem Miss Beazley. Prezident George Bush daroval psa začátkem listopadu své ženě Lauře k 58. narozeninám.

Foto: Lena Ondráčková

Divadlo ZASETO představení KAJÍNEK

Článek

Štěně, které bylo až ve čtvrtek představeno novinářům na trávníku před Bílým domem, se připojilo k dalším dvěma domácím mazlíčkům rodiny Bushových, která vlastní dalšího skotského teriéra Barneyho a ještě černou kočku jménem India.

Desetitýdenní fenka však zatím není zvyklá na fotoreportéry a před pózováním dala přednost úkrytu za křovím. "Chová se jako Barney," komentoval její chování prezident. Barney často ignoruje povely svého pána a někdy je třeba ho dohonit a přinést. Anglický špringršpaněl Spot, který loni v únoru pošel, byl prý poslušnější.

Miss Beazley a Barneyho ale spojuje nejen jistá dávka rozpustilosti, ale také určitý příbuzenský vztah. Barneyho nevlastní bratr je otcem Miss Bazley.

Jméno štěněti zřejmě vybrala Laura Bushová a dcery Barbara a Jenna. Inspirovaly se přitom jménem dinosaura z populární knížky pro děti. Fenka byla odchována v New Jersey.

Reklama

Související témata:

Výběr článků