Hlavní obsah

Dívka si na podporu nemocné kamarádky oholila hlavu. Škola ji suspendovala

Devítiletá Kamryn Renfrová z Colorada se nedávno rozhodla oholit si hlavu ze solidarity s kamarádkou, která bojuje s rakovinou. Krásný důkaz přátelství však nenašel pochopení u představitelů její školy, kteří dívce v pondělí zakázali zúčastnit se vyučování. Případ vzbudil velký ohlas veřejnosti, škola tak pod nátlakem v úterý večer své rozhodnutí zrušila.

Dívka si na podporu nemocné kamarádky oholila hlavu. Škola ji suspendovala

„Udělat to mi připadalo jako správná věc,“ okomentovala Kamryn pro USA Today rozhodnutí oholit si hlavu, k němuž jí její rodiče ochotně dali souhlas.

Delaney Clementsové, která kvůli chemoterapii nedávno přišla o vlasy, čin její kamarádky zvedl náladu v těžkých chvílích, jenž v poslední době prožívá. „Cítila jsem se velmi výjimečně,“ řekla 11letá dívka bojující s neuroblastomem.

„Myslím, že to v dítěti vytváří charakter, když je takto malá holčička tak statečná, že si chce oholit hlavu na podporu kamarádky,“ uvedla matka Kamryn Wendy Campbellová.

Ve škole neměli pochopení

Když ale Kamryn přišla v pondělí do školy, nepustili ji do budovy. Porušila totiž pravidla oblékání, která škola uplatňuje.

„Caprock Academy má podrobná pravidla oblékání, která byla vytvořena k prosazování bezpečnosti, jednoty a nerušivého prostředí pro studenty školy. Oholenou hlavu tato pravidla nedovolují,“ prohlásila k situaci předsedkyně správní rady školy Catherine Bremanová.

Případ se dočkal značné mediální pozornosti, zástupci školy tak začali zmírňovat své původně rezolutní prohlášení a nejprve navrhli, že dívka se bude moct do školy vrátit dočasně, uvedla agentura AP. V úterý se pak sešli a v poměru tři ku jedné odhlasovali zrušení svého původního rozhodnutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků