Hlavní obsah
 

Chlapi si hrají na hrdiny, ale odcházejí s brekem, tvrdí majitelka strašidelného domu

Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi hororové filmy a po jejich zhlédnutí dokážete usnout i bez rozsvíceného světla, pak byste určitě neměli minout první dům hrůzy ve střední Evropě, který se nachází v centru Prahy. Ten totiž láká návštěvníky do svých tajuplných suterénních prostorů, kde se tváří v tvář setkáte se svými nočními můrami.

 
Chlapi si hrají na hrdiny, ale odcházejí s brekem, tvrdí majitelka strašidelného domu

„Na tento nápad jsme přišly společně s mou kolegyní v New Yorku, kde je podobných domů hrůzy mnoho, a lidé to tam mají jako oblíbenou víkendovou zábavu,” řekla Novinkám spolumajitelka Prague Fear House Lenka Kovářová.

Dům hrůzy se nachází ve Vodičkově ulici, která se jmenuje po řezníku Vodičkovi, který měl řeznictví právě v místech, kde se dům nachází. Před vstupem do expozice je vyprávěn návštěvníkům krátký příběh, který v nich zároveň nabudí tu správnou, hororovou atmosféru.

„Je to vlastně příběh tohoto sklepení, protože se dříve tradovalo, že tady žil (aktivní nacista a tajemník Protektorátu Čechy a Morava, pozn. red.) Karl Hermann se svojí rodinou, který se tu za druhé světové války skrýval. Také v této ulici probíhala rozsáhlá jatka,“ pokračovala Kovářová.

Klasika, nebo hard core?

Zúčastnit se příběhu můžete ve dvou úrovních. Na první je dovolen vstup od patnácti let, na druhou zvanou „hard core“ až od osmnácti, a to zcela z jasného důvodu.

„Na tuto prohlídku se musí zákazník objednat dopředu, protože na ní připravujeme různé kulisy, které jinak nepoužíváme. Účastník tohoto levelu je také upozorněn na to, že se ušpiní od krve, kterou si zde sami vaříme,“ prozradila druhá majitelka Prague Fear House Leona Nejedlá. Kromě strašení se herci s návštěvníky také často dostávají do fyzického kontaktu.


Skoro každý den se najde někdo, kdo strašidelnou prohlídku nedokončí.

Foto: Novinky

Na rozdíl od klasické prohlídky, na kterou můžete jit v doprovodu, na vyšším levelu jste sami, a to o patnáct minut déle. Pokud si budete přát prohlídku ukončit dříve, vyřknete „záchranné slovo”, které vám je před vstupem sděleno.

„Většinou samozřejmě dělají hrdiny pánové, a to obzvlášť před dámami. Ta hardcorová prohlídka zlomí hodně lidí, i když mají rádi horory. Ta psychika zde hodně působí,” uzavřela Nejedlá.

Součástí Prague Fear House je také interaktivní bar, kde si po prohlídce - nebo spíše před ní, můžete objednat něco na kuráž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků