Hlavní obsah

Bruniová nechce při psychoanalýze ležet na pohovce

Manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová se už osm let podrobuje psychoanalýze. Vyprávět o tom bude v televizním dokumentu, který 7. listopadu odvysílá televizní kanál France 3. S psychoanalýzou začala po smrti svého otce.

Bruniová nechce při psychoanalýze ležet na pohovce

"Do osmadvaceti let jsem vedla aktivní, rušný život a psychoanalýzu jsem vůbec nepotřebovala," svěřila se Bruniová-Sarkozyová. Ale šok po smrti otce ji přinutil podstoupit terapii "těla a mysli". Bývalá topmodelka a zpěvačka začala k lékaři docházet v době, kdy se jí narodilo dítě, které má s filozofem Raphaelem Enthovenem, s nímž svého času žila.

Nejdřív to na ni příliš nepůsobilo, ale potom změnila terapeuta a "hned první sezení bylo úžasné".

Ležet na pohovce jí ale připadá příliš teatrální. "Poslední dva roky sedávám se svým terapeutem tváří v tvář. Tato důstojnější situace mi umožňuje hovořit otevřeněji," podotkla v rozhovoru  v dokumentu s názvem První sezení. Ten představuje známé osobnosti, které hovoří o svém prvním setkání s psychoanalýzou.

Dokument bude odvysílán ve francouzské televizi 7. listopadu. Carla Bruniová-Sarkozyová se provdala za dvakrát rozvedeného francouzského prezidenta loni v únoru. 

V části francouzské společnosti je terapie u psychologa považována za součást dobrého jména.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků