Hlavní obsah
Reece Oliver chová lvíčata, která zachránil z českého cirkusu. Ilustrační foto Foto: Zoo Brno

Britský milovník zvířat trápí své sousedy. Chová lvy z českého cirkusu

Zvířata má Reece Oliver v lásce zřejmě víc než své sousedy. Zatímco se britský milovník zvířat snaží vytvořit co nejkomfortnější prostředí pro své kočkovité šelmy, dva lvy a jednu pumu, jeho sousedi proti němu sepisují petice. Do celé věci se dokonce musely vložit úřady.

Reece Oliver chová lvíčata, která zachránil z českého cirkusu. Ilustrační foto Foto: Zoo Brno
Britský milovník zvířat trápí své sousedy. Chová lvy z českého cirkusu

Osmadvacetiletý Oliver z obce Strelley v hrabství Nottinghamshire čelí stížnostem sousedů kvůli tomu, že na své zahradě chová dvě sedmiměsíční lvíčata Rockyho a Roru, které zachránil z českého cirkusu. K nim má ještě pumu jménem Rogue.

Jsou jako moje vlastní děti, říká chovatel

I když má Oliver na chov zvířat platnou licenci, sousedé se obrátili na městskou radu, protože se obávají o bezpečnost svých domácích mazlíčků i svou vlastní.

Young love

Posted by Reece Oliver on Tuesday, May 28, 2019

Městská rada na stížnosti sousedů zareagovala tím, že Olivera vyzvala, aby předložil žádost o povolení chovu zvířat na své farmě.

„Jsou jako moje vlastní děti. Nedovedu si představit, co bych dělal, kdyby městská rada mou žádost odmítla,“ reagoval chovatel na výzvu. Místní policisté přitom  spíše doporučili Oliverovu žádost zamítnout.

Pokud by totiž chovatel přeměnil pozemek způsobem, který navrhuje, aby mohl nadále kočky chovat, byl by to podle policistů i sousedů značný zásah do krajiny a rázu vesnice.

Chovatel slaví vítězství

Úřady přitom nebyly přesvědčeny, že by Oliver zvážil veškeré další možnosti úschovy dotčených zvířat. Nakonec však vše dopadlo v chovatelův prospěch, jak uvedl na svém facebookovém profilu, a chov velkých koček mu byl k nelibosti sousedů schválen.

As some of you may know or seen from the recent media, we have been in a planning battle for the last few months to get...

Posted by Reece Oliver on Wednesday, June 26, 2019

Není to přitom poprvé co se chovatel dostal do křížku s úřady. Naposledy se zapletl do prodeje tučňáků na černém trhu. Nakonec ale stál na správné straně zákona a pomohl policii dopadnout překupníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků