Hlavní obsah
Kocour Theo s Charlotte Dixonovou na snímku z roku 2014. Foto: Profimedia.cz

Britskou kočkou roku se stal kocour, který nenechal usnout majitelku a tím jí zachránil život

Bílému kocourovi Theovi byla v pátek posmrtně udělena cena pro britskou kočku roku. Theo se vyznamenal tím, že svou majitelku Charlotte Dixonovou nenechal usnout, když se jí v těle vytvořila krevní sraženina, kvůli níž by se už pravděpodobně neprobudila. Sám kocour pošel týden před předáním ocenění, informovala agentura Reuters.

Kocour Theo s Charlotte Dixonovou na snímku z roku 2014. Foto: Profimedia.cz
Britskou kočkou roku se stal kocour, který nenechal usnout majitelku a tím jí zachránil život

Cenu za Thea v londýnském hotelu Savoy převzala Dixonová, pro kterou se smrtí kocoura stala celá událost ještě emotivnější. „Všechny kočky jsou skvělé, ale já Theovi vděčím za to, že jsem naživu,“ citoval ženu web deníku Daily Mail.

„Když jsem se jednou v noci probudila a bylo mi špatně, myslela jsem, že je to nějaká viróza. Byla jsem zmatená a rozechvělá, ale říkala jsem si, že bych se prostě měla vyspat,“ popsala Dixonová noc, kdy se jí v oběhovém systému utvořila krevní sraženina.

Theovi vděčí majitelka dle svých slov za to, že je dnes stále naživu.

Foto: Profimedia.cz

Theo ale ženu usnout nenechal. Šťouchal do ní tlapkou, skákal po ní a mňoukal. Po nějaké době zavolala matka Dixonové sanitku. Záchranář prý ihned poznal, že by mohlo jít o krevní sraženinu, a „řekl, že je dobře, že jsem neusnula, protože už bych se pravděpodobně neprobrala“.

Theo byl díky této kuriózní formě pomoci vybrán jako kočka roku v konkurenci stovek dalších domácích mazlíčků. Vedlejší ceny získali například kocouři Arthur, který pomohl své majitelce překonat psychické problémy, nebo Toby, který dokáže u své majitelky detekovat nástup záchvatů plynoucích z neurologického onemocnění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků