Hlavní obsah

Bikira je v pořádku zpět ve skupině, mládě ale zůstává v inkubátoru

Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě. Gorila se však zatím o potomka nestará a odložila ho. Ve středu odpoledne se sice úspěšně vrátila do své skupiny, její mládě však i nadále zůstává v inkubátoru. Další informace plánuje Zoo Praha zveřejnit na čtvrteční dopolední tiskové konferenci.

Bikira je v pořádku zpět ve skupině, mládě ale zůstává v inkubátoru

"Situace se velmi zkomplikovala tím, že Bikira své mládě odložila," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, podle kterého chovatelé potíže očekávali, protože samice byla odchována lidmi. "Nemá zkušenost, kterou by zažila na vlastní kůži," dodal v úterý Bobek.

Přestože mládě zůstalo opuštěné, stále byla šance, že se k němu Bikira vrátí. Aby neprochladlo, spustili chovatelé vyhřívání - do pavilonu tak začal proudit vzduch o teplotě padesáti stupňů. Bikira se o mládě ale nezačala starat ani později a bylo nutné jej odebrat.

Mládě tak nakonec skončilo v inkubátoru a od té doby nebylo možné potomka zkusit vrátit matce. Novorozenec má totiž problémy s termoregulací, a musí tak zůstat na neurčito v inkubátoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků