Hlavní obsah

Australanka se provdala za 600 let starý Ďáblův most

Australská umělkyně Jodi Roseová tvrdí, že se nenarodil takový muž, jemuž by byla ochotná svěřit svou ruku. Ovšem přesto chtěla být vdanou paní a vzít si lásku, jíž propadla na první pohled. Nejedná se však o lidskou bytost, ale šest století starý most ve Francii. Jodi je po svatbě paní Le Pont du Diable, čili ženou Ďáblova mostu.

Australanka se provdala za 600 let starý Ďáblův most

Kamenná stavba klenoucí se nad řekou se nachází v jihofrancouzském městě Céret. Jodi se do ní zamilovala při svých toulkách světem, který křižovala při cestách za mosty. Nahrávala jejich zvuky v rámci projektu Singing Bridges – Zpívající mosty.

První setkání s mostem Le Pont du Diable popisuje Roseová takto: „Když jsem se k němu přiblížila, tajil se mi dech a země se zachvěla.“

Svůj milovaný most si vzala 17. června tohoto roku a to během velmi tradičního obřadu. Na intimní svatbu pozvala čtrnáct přátel a místních obyvatel. Požehnat jí přijel i starosta vedlejšího městečka Saint-Jean-de-Fos.

Podle Roseové není její nový choť žárlivý. „Chápe, že miluji i jiné mosty – a muže – naše láska oslavuje rozmary života, jak je materiálně vyjadřují bublající prameny řeky, která protéká pod jeho ohromným tělem. Ďáblův most je vším, co bych mohla od manžela chtít – robustnost, důvěryhodnost, smyslnost, vlídnost a atraktivitu,“ uvedla australská umělkyně.

Samozřejmě manželství ve Francii a ani jinde na světě neuznávají za platné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků