"Jsem rozený Kanaďan, narodil jsem se ve Vancouveru a potom jsem žil dlouho v Austrálii. Mí rodiče jsou sice Češi, ale odešli do Kanady hned po válce. Já sám už žiju v Čechách od roku 1997." Frank je chvilku uváděn jako lékař, chvilku jako doktor přírodních věd. Tak jak to vlastně je? "Jsem opravdu vystudovaný lékař, ale mým zaměřením je přírodní medicína. Tady v Čechách to neexistuje, ale u nás se po určitých společných základech medicína dělí na dva obory - tzv. klasickou a přírodní, kterou jsem vystudoval já. Několik let jsem měl svou vlastní praxi, ale teď spíš cestuji po světě a přednáším."

Všech 6 800 zájemců, kteří se do soutěže hlásili, myslelo svou touhu po dobrodružství vážně, ale jen někteří z nich už okusili, co tropy a život bez civilizace obnášejí. Frank už to zažil na vlastní kůži, doopravdy. "Do Trosečníka jsem šel vlastně pro zábavu. Vyhrát by bylo zajímavé, ale ty peníze nebyly hlavní motivací. Prostě jsem v jádru dobrodruh, a tak jsem si to chtěl zkusit. Už dříve jsem hodně cestoval. Působil jsem v různých humanitárních misích po celém světě a s tím, co jsem zažil třeba v Etiopii, se celá reality show vůbec nedá srovnávat," komentuje podmínky na ostrově.

Na otázku, jestli mu jeho medicínské znalosti přišly vhod, se nejdřív rozpovídá: "Samozřejmě, když tam došlo ke zraněním, nebo úrazům," v tom se ale zarazí, usměje se a dodává: "Ale to vám už asi nesmím prozradit ..." Trosečníci mají totiž přísně zakázáno prozradit, co se bude v dalších dílech odehrávat. Něco by však mohl naznačit fakt, že právě Franka jako jednoho z mála vítal na pódiu potlesk jeho kolegů soutěžících. Zdá se tedy, že v příštích kolech se s ním ještě diváci setkají.