"Silvestra jsem v Šatově slavil u svého kamaráda, vinaře Standy Mádla, poprvé před dvěma lety. Vzpomínal jsem na tu skvělou atmosféru tak často, že jsem si to chtěl určitě zopakovat, letos poprvé s přítelkyní Bárou Kodetovou. S kamarády jsme hráli celý večer, k tomu výborné víno, včetně ochutnávky přímo z koštýře, o půlnoci jsme si připili venku pár kroků od zasněžené vinice, prostě paráda," vzpomínal na poslední den loňského roku Pavel Šporcl.

Na víno už nebude čas

Bylo to ale jen krátké oddechnutí. Již za pár dnů Pavla Šporcla čeká v pražském Rudolfinu prestižní koncert s Českou filharmonií. "Poté odlétám do USA, na jaře budu hrát ve Španělsku, Německu, Japonsku a také s Liverpoolskou královskou filharmonií. Měl bych také začít představovat své nové dvořákovské CD na turné po českým městečkách, takže na klidné posezení u vína opravdu čas nebude," říká houslista.

Žádná novoroční předsevzetí, ani pracovní, ani soukromá, si však Pavel Šporcl nedává. "Nic takového nemám rád, protože si myslím, že to nemá cenu. Neznám totiž člověka, který by takové předsevzetí dodržel. Já se snažím žít celý rok dle mého nejlepšího svědomí," dodává Šporcl, "a to mi úplně stačí."