Chirac přijal režiséra a producenta filmu Rona Howarda a Briana Grazera začátkem prosince 2004. "Bavili se o známých hercích, jako jsou Audrey Tautouová, Paul Newman, Michéle Laroqueová nebo Jean Reno, ale nemělo to nic společného s castingem filmu," řekl prezidentův spolupracovník.

Newsweek napsal, že loni v prosinci, kdy se ve Francii vybírala hlavní představitelka filmu, byli Howard a Grazer pozváni do Elysejského paláce, aby si s Chirakem řekli Bonjour. "Mysleli jsme, že to bude na pět minut - jako v Oválné pracovně v Bílém domě - společná fotka a potřesení rukou," řekl Grazer.

Ale Chirac si s nimi dal kávu a setkání se protáhlo skoro na hodinu. Francouzský prezident jim kladl na srdce, aby se na něj obrátili, kdyby narazili na nějaký problém při natáčení v Louvru. A také prý nabídl tip na představitelku hlavní ženské role - herečku, která je nejlepší přítelkyní jeho dcery.

Newsweek neuvedl, o kterou herečku se jedná. Francouzský deník Le Parisien zmínil jednu z nejznámějších francouzských hereček, Sophie Marceauovou, která hrála například v Belphegor: Fantom Louvru, Statečné srdce nebo D'Artagnanova dcera.

Claude Chiraková je otcovou mediální poradkyní a má mezi jeho spolupracovníky klíčové postavení.

Stejně tak se prý Chirac napůl v žertu zmínil, zda by Jean Reno mohl být za úlohu policisty Bezu Fache lépe zaplacen. "Naštěstí už byla smlouva uzavřená," řekl Newsweeku Howard.

Chirakův spolupracovník v této souvislosti také popřel, že by prezident hovořil o honoráři "toho kterého umělce".

Roli mladé odbornice na šifry Sophie Neveuové nakonec hraje Audrey Tatouová, dosud známá především jako Amélie z Montmartru. V hlavní roli profesora Roberta Langdona se objeví Tom Hanks. Klíčová úvodní scéna filmu podle bestselleru Dana Browna se odehrává v Louvru a filmaři získali povolení ji natočit přímo na místě.