Pětiměsíční štěně afghánského chrta naklonovali vědci pod vedením profesora U Sok-hwanga z Národní univerzity v Soulu. Jeho geny byly okopírovány z jediné buňky odejmuté z ucha dospělého afghánského chrta.

Technologii použitou při stvoření Snuppyho, transfer jádra tělové buňky, použili už dříve britští experti u ovce Dolly, která se v roce 1996 stala prvním klonovaným savcem na světě.

Stejným způsobem už byly klonovány ovce, myši, krávy, kozy, prasata, kočky, králíci, jeden mezek a kůň.

Jižní Korea se chce stát hlavní světovou mocností v klonování. Minulý měsíc zahájila ambiciózní projekt budování celosvětového registru kmenových buněk, které mají schopnost se přeměnit na jakýkoli typ buněk nebo tkání v organismu.

Redaktoři amerického magazínu se specializací na technologie, přírodní vědy a zdraví vybírají každý rok vědecké události, které podle nich mohou mít zásadní dopad na život lidí.

Mezi dalšími letošními vědeckými objevy roku se objevil například moped s motorem poháněným energií z vodíkových článků, digitální videokamera na jedno použití a robotická kočka, která slyší na jednotlivé příkazy.