Na záběrech z palubní kamery, které úřad šerifa okresu Yavapai tento čtvrtek zveřejnil, zachytil dobrovolník kamión, který vyjížděl z benzínové stanice v Ash Fork v Arizoně. Mužovu pozornost za volantem upoutal až konec návěsu, který ho míjel.

Byl k němu totiž přivázán drobný černobílý pes, který zoufale kmital nohama, co mu síly stačily. Jak uvedl úřad šerifa, dobrovolníkům používajícím policejní auto není dovoleno zapínat majáky, v tomto případě to ale bylo nanejvýš ospravedlnitelné.

Dobrovolník se totiž všemi možnými způsoby pokoušel přimět řidiče zastavit. To se mu naštěstí povedlo, a psovi tak s největší pravděpodobností zachránil život. Jak později přiznal vděčný řidič kamiónu, když nastupoval do vozu, řešil několik věcí najednou a na psa zapomněl. Jeho mazlíčkovi se naštěstí nic nestalo.

Dobrovolníci úřadu šerifa jsou nazývání zkratkou VIP (Volunteers In Protection). Pomáhají zástupcům šerifa v terénu, například s transportem vězňů nebo odkláněním dopravy při dopravních nehodách. Využíváni jsou i pro administrativní činnost.