Kromě deformace měkkých tkání na předních nohou se kotě narodilo se šesti prsty na každé zadní noze, a tak muselo záhy vyhledat pomoc veterinářů.

Jeho zachránci ho přinesli k odborníkům z neziskové organizace ASPCA (American Society for the Prevention of Cruelty to Animals), kteří mu následně dali obě přední nohy do dlahy.

Ta měla za úkol naučit svaly pohybovat se směrem dopředu a zároveň zabránit jejich zpětnému ohýbání špatným směrem. Dlahu zvířeti měnili v několikadenních intervalech, což nakonec vyvrcholilo v úspěšnou nápravu.

„Díky týmu z newyorského ASPCA nemuselo podstoupit operaci. Nohy mu dávali do dlahy, což přispívalo k nepřetržitému zlepšení,“ svěřil se agentuře AP mluvčí neziskové organizace.

Už má i nový domov

„Protože se deformace týkala měkkých tkání, a nikoli kostí, dlahy tkáním pomohly získat potřebnou sílu,“ dodal. Veterináři se domnívají, že kotě bude z 90 procent zcela normální. Potýkat se údajně bude pouze s mírným kulháním, které však kvalitu jeho života nijak neovlivní.

Kromě toho, že Lee už dokáže bez větších problémů chodit, stihl si už najít i nový domov. Kromě nového prostředí si však bude muset zvyknout i na nové jméno, nynější majitelé ho totiž přejmenovali na Rugena.