Takzvanou ferrotypii, tedy fotografii na černém plechu, koupil Abrams za deset dolarů (215 korun) na bleším trhu v Severní Karolíně v roce 2011 a pověsil ji do pokoje pro hosty ve svém domě. Poté, co v televizi zhlédl pořad o objevu jiné fotografie Billyho Kida, na které hraje pistolník kroket, se rozhodl požádat odborníky o prověření svého snímku.

Historici z muzea Billyho Kida v Novém Mexiku Abramsovi po důkladném zkoumání řekli, že jeho ferrotypie zřejmě skutečně zobrazuje legendárního desperáta s Patrickem Floydem Garrettem, který Billyho Kida v roce 1881 zabil. Billy Kid a Garrett byli údajně přátelé do doby, než se druhý z nich stal šerifem okresu Lincoln.

Snímek zkoumal mimo jiné expert na písmo William Dunniway, který porovnával Garrettův podpis na snímku s dalšími deseti dokumenty obsahujícími šerifovy zápisky, a forenzní video expert Kent Gibson, který porovnával Kidovu tvář s ostatními dvěma dochovanými snímky desperáta za použití nejnovějšího softwaru na rozpoznávání obličejů.

Teprve třetí fotografie známého pistolníka  

Snímek, který je datován 2. srpnem 1880, visel léta v Abramsově pokoji pro hosty, který občas pronajímal prostřednictvím služby Airbnb. „Kdybych býval věděl, že je to jedna z nejslavnějších fotografií v historii, účtoval bych si za pokoj víc,“ řekl BBC v žertu Abrams. Ačkoli by mohl za fotografii dostat několik miliónů dolarů, nechystá se ji prý zatím prodat.

Dosud byly známé jen dvě fotografie jedné z nejznámějších postav Divokého západu. Snímek, na kterém hraje kroket, koupil jeho majitel v roce 2010 v bazaru v balíku s dalšími snímky za pouhé dva dolary. Druhá známá fotografie Billyho Kida pochází z roku 1880 a v roce 2011 byla prodána v aukci za 2,3 miliónu dolarů (nyní 50 miliónů korun). Desperát s kloboukem na hlavě se na této ferrotypii opírá o svou winchestrovku.

Billy Kid, jehož vlastní jméno bylo Henry McCarty, se stal nechvalně známým už za svého života. Podle různých zdrojů zabil 21 až 27 lidí. Za vraždu šerifa v roce 1878 byl odsouzen k trestu smrti, z vězení ale utekl. V roce 1881, kdy mu bylo necelých 22 let, ho ze zálohy zastřelil šerif Garrett. Slavný psanec inspiroval několik filmů.