Policejní nováček Johns byl se svým kolegou přivolán k naprosto rutinnímu případu. V místním supermarketu přistihla ostraha zlodějku. Když však Johns dorazil na místo zjistil, že žena nakoupila běžné hygienické přípravky, nezbylo jí ale na plínky pro jejího malého syna. Proto se je rozhodla ukrást.

Sám Johns byl vychován matkou samoživitelkou, a tak měl pro ženinu situaci pochopení. Vytáhl peněženku a plíny v hodnotě 15 dolarů (zhruba 330 korun) zaplatil. „Ačkoliv si často děláme legraci, že naši nováčci jsou policisté v plínkách, strážník Johns si je tentokrát nekupoval pro sebe,“ napsalo na svém facebookovém účtu policejní oddělení.

"Why do cops get to go shopping on duty?" is but one of the many questions we get asked throughout the shift. Though we...

Zveřejnil(a) Laurel Police Department dne 22. červenec 2017

Celý příběh má podle tiskové mluvčí místního policejního oddělení Audrey Barnesové důležité poselství. „Tohle je něco, o čem by místní policejní práce měla také být,“ sdělila stanici WSVN. „Johnsova reakce ukazuje snahu oddělení vytvořit si s komunitou smysluplný vztah, i když se zrovna neděje nějaká krizová situace,“ dodala.

Přesto strážník Johns musel nahlásit ženino chování jako přestupek. Hlavně kvůli možným stížnostem ze strany majitele obchodu. Matku samoživitelku tak čeká slyšení před soudem. Město se ale postaralo, aby se jejího případu ujala právní kancelář, která se specializuje na rodiny s existenčními problémy. „Jde nám o to, aby žena nepropadla skulinami v sociálním systému,“ uzavřela Barnesová.