Úsměvný moment se odehrál během společného focení a celý lehce trapný okamžik obletěl celý svět. Ignorovala snad polská první dáma jednoho z nejmocnějších mužů planety? Podle všeho nikoliv. Kornhauserová-Duda se pak obrátila a potřásla si rukou i s americkým prezidentem.

Hlavním důvodem, proč se média tolik zajímají o zdravení mezi státníky, je Trumpův osobitý styl podávání rukou. Svůj protějšek si mocně přitáhne k sobě, čímž podle odborníků na řeč těla dává najevo svou dominanci. Ne vždy se mu to ale povede podle jeho představ.

Silácké gesto si například nenechal líbit nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron. Během vzájemného setkání se oba politici usmívali do kamer, zatímco si vzájemně mocně třásli rukama. Trumpovi se francouzského prezidenta přitáhnout nepodařilo. [celá zpráva]

Případ polské první dámy není ničím jiným než nedorozuměním. Trumpovi se to ale nestalo poprvé. Krátce po svém zvolení se představil v presbytariánském kostele v New Jersey. Jeden z přítomných mužů mu ukazoval cestu, kudy se z kostela ubírat dál. Prezident zvyklý přijímat gratulace vymrštil svou pravici naprázdno.