Hlavní obsah

Macron zvítězil nad Trumpem, při podání ruky ho nechtěl pustit

Americký prezident Donald Trump je známý zvláštním způsobem podávání ruky. Několikrát už obletěly svět záběry, jak někomu velmi silně svírá pravici nebo ji nechce pustit. Při čtvrteční schůzce s Emannuelem Macronem si ale konečně sám vyzkoušel, jaké to je. Tentokrát to byl totiž jeho francouzský protějšek, kdo stisk vydržel déle.

Macron zvítězil nad Trumpem, při podání ruky ho nechtěl pustit

Trump s Macronem se sešli u příležitosti summitu NATO v rezidenci amerického velvyslance v Bruselu a zapózovali fotografům a kameramanům. Přesto, že se oba muži sotva znají, stiskli si pravice tak silně, až jim podle agentury Reuters zbělaly klouby.

Macron se však evidentně rozhodl, že nad agresivním podáváním ruky svého partnera zvítězí. A tak po zhruba pěti vteřinách, co si prezidenti ruce svírali, Trump prsty uvolnil, Francouz ale jeho dlaň držel dál.

Přitom to nezřídka bývá obráceně. Podle znalců etikety má být stisk krátký a přiměřeně silný. Trump ale většinou ani jedno z těchto pravidel nerespektuje. Zároveň si ruku svého protivníka často přitáhne k sobě, a ještě sevřené dlaně poplácává levačkou.

Samostatnou kapitolou pak bylo březnové setkání amerického prezidenta s německou kancléřkou Angelou Merkelovou v Oválné pracovně Bílého domu. Té naopak Trump ruku nepodal, i když ho k tomu pod vlivem novinářů sama vyzvala. Jeho mluvčí však tvrdil, že to prezident přeslechl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků