Snímek Theuniuse Wesselse z městečka Tree Hills v kanadské Albertě pořídila v pátek jeho manželka Cecilia. Zachycuje jejího muže se sekačkou na trávu, přičemž v pozadí na poli zvedá do vzduchu půdu dramaticky vypadající tornádo.

Cecilia uvedla pro kanadský list Daily Colonist, že její manžel měl sekání trávy na seznamu úkolů. Jakmile s ním začal, šla si na chvíli zdřímnout. O něco později ji probudila její devítiletá dcera s tím, že venku je tornádo, ale tatínek odmítá jít dovnitř.

Kanaďan pokračoval v sekání trávníku i přesto, že nedaleko jeho domu se objevilo tornádo.

Kanaďan pokračoval v sekání trávníku i přesto, že nedaleko jeho domu se objevilo tornádo.

FOTO: Cecilia Wessels, ČTK/AP

Nepřesvědčilo ho ani další naléhání, a tak ho jeho manželka alespoň vyfotila. Snímek později zveřejnila na Facebooku, kde ho sdílelo několik tisíc lidí a brzy si vysloužil pozornost médií z celého světa.

„Na fotce to vypadá, že je blízko, ale ve skutečnosti bylo opravdu hodně daleko. No, ne úplně daleko, ale daleko od nás,“ řekl Theunis pro agenturu Canadian Press.

Dál tak sekal trávník, protože o víkendu měl s rodinou nabitý program, takže dle svých slov úkol musel dokončit za každou cenu.

„Po očku jsem ho sledoval,“ dodal Kanaďan s tím, že tornádo mířilo na opačnou stranu, takže se nebál. Sekání trávníku tak zvládl dle plánu a prý se mu to moc povedlo.

Web BBC News uvedl, že tornádo v Tree Hills způsobilo drobné materiální škody. Ke zraněním nedošlo.