Omar je tříletý samec plemene mainská mývalí kočka a se svou paničkou žije v australském Melbourne. Váží 14 kilogramů a na délku je velký jako zhruba sedmileté dítě. Poté, co jeho majitelka umístila Omarovu fotku na sociální síť, kontaktovali ji zástupci Guinnessových rekordů.

„Čekali jsme, že Omar bude mít kolem devíti kilogramů, ale toho dosáhl, ještě, než mu byl rok. A tak jsme si uvědomili, že zatím není s růstem u konce,“ popsala jeho majitelka Stephanie Hirstová. Dosavadním držitelem titulu nejdelší kočka na světě je Ludo z Velké Británie měřící 118 centimetrů.

Podle Hirstové její kocour žije velmi poklidným životem a o slávu nestojí. Živí se klokaním masem a granulemi a společnost mu v domě dělají psi Rafiki a Penny. Zda je Omar skutečně držitelem Guinnessova rekordu, zatím nebylo potvrzeno.

Zástupci plemene mainská mývalí patří mezi největší domestikované kočky na světě. Běžně dorůstají délky kolem jednoho metru a dosahují váhy až 12 kilogramů. Díky jejich rozměrům a přátelské povaze se jim často přezdívá „něžný obr“.