Daniel Miller jel se svým bagrem po svém pozemku nacházejícím se asi 300 kilometrů od Sydney. Okraj vodní nádrže ale pod vahou stroje nečekaně povolil a půda se i s bagrem svalila do vody.

Přišpendlený v kabině se jako při józe co nejvíc protáhl, aby dostal nad hladinu alespoň nos.

„Byl jsem uvězněný a musel jsem udržet hlavu nahoře za pomoci rukou. Myslím, že to byla pozice kobry. Nejsem zrovna jogín, ale řekl bych, že jóga mi zachránila život. A také vůle žít,“ uvedl 45letý Australan pro sydneyský list The Daily Telegraph.

Místo nehody.

Místo nehody

FOTO: Profimedia.cz

Miller vytrvale volal o pomoc, až ho zaslechl soused, který se nacházel o pár set metrů dál. Následně na místo dorazili hasiči, kteří nejprve odčerpali trochu vody a pak se jali muže vyprošťovat. Záchranná akce podle nich trvala dvě hodiny, Millerova manželka ale na Facebooku psala o pěti hodinách.

„Je obdivuhodné, že po tak dlouhou dobu udržel s těmi prohnutými zády nos nad hladinou,“ řekl hasič Steve Howard, který se na záchraně podílel.

Millera transportovala helikoptéra do nemocnice v nedalekém Newcastlu. Byl podchlazený a utrpěl drobná zranění, jinak se mu ale daří dobře.