Nic netušící Lauren přišla za manželem 1. října do rehabilitačního centra ve floridském Jacksonvillu, kde se Joel stále léčí po autonehodě, při níž ochrnul. Myslela si, že na programu bude běžná terapie. Na oba ale čekalo velké překvapení.

Joel dostal speciální postroj, díky kterému se mohl postavit na nohy. Z reproduktorů se ozvala skladba I’ll Be od Edwina McCaina, ta zněla i v jejich svatební den. A Jacksonovi si konečně odtančili svůj první manželský tanec.

Jejich příběh nyní dojímá celý svět. Seznámili se na církevní akci, když jim bylo 14 let, pak se ale jejich cesty rozešly. Po střední škole se Lauren vdala a Joel propadl drogám. V osudnou noc, v prosinci 2009, nasedl spolu s dalšími kamarády do auta, které řídil opilý řidič. Ten naboural do telefonního sloupu.

Tehdy dvacetiletý Joel vyletěl z auta a zlomil si páteř v místě, kde na ni navazuje lebka. Hlava se mu vnitřně od páteře oddělila. Strávil několik týdnů v kómatu a po třech měsících byl propuštěn domů.

Tehdy ho začala navštěvovat Lauren, která ho neviděla od maturity. Joel dostal počítač ovládaný očima, jeho prostřednictvím jí začal psát zprávy. Jiskra přeskočila, ona se rozvedla a od roku 2012 spolu tvoří pár.