Rybáři se vydali na bezstarostný výlet do zálivu Hauraki u severních břehů Nového Zélandu. Klidné chvíle ovšem pominuly ve chvíli, kdy se oba čluny ocitly uprostřed honu tří kosatek dravých na delfína skákavého.

„Je tu boj na život a na smrt,“ poznamenává jeden z rybářů. „Jsou to kosatky dravé a delfín,“ přidal druhý z rybářů, když byli obří živočichové ještě v bezpečné vzdálenosti. Největší strach měli rybáři v okamžiku, kdy se kosatky přiblížily nebezpečně blízko k jejich člunu. „Musíme rychle pryč,“ křičí jeden z nich.

K jejich úlevě ovšem kosatky plavou směrem od lodě a pokračují v lovu na delfína. Samotný lov po chvíli také skončil. Na videu jsou vidět tři kosatky, ale delfín nikde není. „Boj je u konce, myslím, že ho mají jako předkrm,“ řekl jeden z mužů.

Kosatka dravá, v angličtině nepřesně označovaná jako velryba zabiják (killer whale), je predátor stojící na vrcholu mořského potravního řetězce. Paleta její potravy je nebývale široká, od sleďů po plejtváky, pro člověka však nebezpečná není. Délka dospělých jedinců dosahuje až devíti metrů a vážit mohou přes pět tun.