Jedním z hlavních taháků nového vydání je roztomilá fenka bígla jménem Purin, která dokázala do tlapek chytit 14 míčků za minutu, čímž o pět chycení překonala svůj loňský výkon. Fenka, která žije se svou paničkou v Japonsku, míčky chytá s naprostou jistotou a v některých českých fotbalových klubech by tak jistě vytvořila tvrdou konkurenci pro tamní brankáře.

Video

Expirované video

Lazy J’s Bluegrass má největší rozpětí rohů na světě. Zdroj: Reuters

Dalším zvířecím rekordmanem je volek Lazy J’s Bluegrass z Kansasu, jenž má rozpětí rohů téměř tři metry a mezi žijícími jedinci tak nemá konkurenci.

Video

Expirované video

Rekordní kovbojské boty mají v Texasu. Zdroj: Reuters

Nechybí ani lidské výtvory, na které jsou jejich autoři jistě náležitě hrdí. Letos stojí za vyzdvihnutí třeba obří kovbojské boty měřící 10,74 metru. Asi jen pro málokoho je překvapením, že stojí v Texasu.

Video

Expirované video

S největším kuličkovým perem na světě byste toho moc nenapsali. Zdroj: Reuters

Kuriozitou je i největší kuličkové pero na světě. Jak je ale vidět na videu, na nějaké větší psaní to opravdu není.

Video

Expirované video

Andre Ortolf běží stovky v dřevácích. Zdroj: Reuters

Guinnessovka je plná také sportovních výkonů. Letos se jako rekordman zapsal Němec Andre Ortolf, který zaběhl nejrychlejší stovku v dřevácích. Ano, opravdu v dřevácích. Zvládl to za 16,27 sekundy. Ptáte se, jestli ho to nebolelo? Bolelo. Hodně.

Video

Expirované video

Bertie je želví rekordmankou ve sprintu. Zdroj: Reuters

Posledním v našem výběru je želva Bertie, která je Usainem Boltem želvího světa. Dokázala totiž urazit vytyčenou vzdálenost tryskovou rychlostí 0,28 metru za sekundu. Předchozí rekord 0,125 metru za sekundu tak doslova zadupala do země. Jedinou kaňkou na kráse je fakt, že starý rekord měl letos prvního vyzyvatele od roku 1977, je tak pravděpodobné, že na světě budou rychlejší želvy. Pokud tak doma nějakou máte, zkuste oslovit Guinnessovku, vaše želva bude slavná.