Mobilního telefonu se ani za jízdy nevzdá mnoho řidičů. Mohou za to zejména chytré telefony a sociální sítě. Jen v červnu minulého roku bylo v České republice způsobeno skoro deset tisíc nehod kvůli tomu, že se řidič plně nevěnoval řízení vozidla.

S heslem „To počká“ vyrazila do boje telekomunikační společnost AT&T, která navíc nabízí na svých stránkách ke stažení aplikaci, která se automaticky zapne, kdykoli jedete autem. Pozná totiž, že se pohybujete větší rychlostí než 24 kilometrů v hodině, a během jízdy ztlumí veškerá upozornění.

Mezi kampaněmi, které bojují proti závislosti na neustálém zírání do mobilních telefonů, není tato „drsná“ reklama první. V květnu tohoto roku se objevilo na internetu video ze Švédska, které naopak apeluje na chodce, kteří při zaujetí svým mobilním telefonem a sluchátky na uších často ztratí pozornost, a mohou se tak lehce stát obětí dopravní nehody.

Video

Kampaň drasticky upozorňuje na nebezpečí sledování mobilu při chůzi ve městě

Podle policie bylo v roce 2013 ve švýcarských ulicích kvůli nepozornosti zraněno kolem 1100 lidí. Tímto videem se snaží zapůsobit na mladé lidi, kteří se s mobilem nedokážou rozloučit ani na chvíli.