Tři výherní losy, jejichž majitelé uhádli čísla 11, 13, 25, 39, 54 a Powerball číslo 19, byly zakoupeny ve státech Texas a Severní Karolína a v Portoriku, které se k loterii přidalo před necelým rokem.

Výherci teď mají jeden rok na to, aby se přihlásili o peníze. Svůj třetinový podíl na jackpotu si mohou nechat zasílat v celkem 30 splátkách po dobu 29 let. Druhou možností je okamžitá výplata, v tom případě se ale po srážce smrskne jackpot na 381 miliónů dolarů před zdaněním.

Radost mají i majitelé obchodů, v nichž si výherci koupili své losy. Dle pravidel loterie jim totiž náleží podíl z výhry. Jedním z těchto šťastlivců je i Chandra Siwakoti, jemuž patří prodejna v texaském Princetonu. O výhře přitom neměl ani tušení až do chvíle, kdy se před jeho obchodem vyrojili novináři.

„Ptal jsem se jich, co se děje. A oni řekli, že můj obchod trefil jackpot,“ uvedl Siwakoti pro server Dallas News. On sám si teď přijde na milión dolarů za prodaný los.

Středeční jackpot byl třetím největším v historii loterie Powerball a pátým největším v USA vůbec. Ten vůbec největší ve výši 565 miliónů dolarů padl v březnu roku 2012 v konkurenční loterii Mega Millions.