Chan samozřejmě vtěsnal třídveřové mini do mezery smykem, jinak by to ani nešlo. Rekord vytvořil během čínského šampionátu v driftování, který se konal minulý týden.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Předchozí rekord držel Brit Alastair Moffat, jemuž se loni v červnu podařilo zaparkovat s rezervou 8,6 centimetru. Tento výkon byl odborníky považován za nepřekonatelný, ale Chan z něj dokázal ukrojit ještě 0,6 centimetru.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Takto parkovali bratři Moffatové do mezery s rezervou 13,1 centimetru

Chan nedrží prvenství v této disciplíně poprvé, titulem rekordmana se mohl chlubit už v roce 2012, ale pouze pár měsíců. Tehdy měl při parkování k dobru 15 centimetrů, tedy téměř dvojnásobek současné rezervy.

Číňanovi uzmul jeho rekord ještě tentýž rok Němec Ronny Wechselberger, který ho překonal o jeden centimetr. Loni v březnu se na první místo posunul Alastair Moffat se svým bratrem Johnem, když oba dokázali zaparkovat s rezervou 13,1 centimetru. V červnu se pak Alastair osamostatnil s již zmíněnými 8,6 centimetry. Ale ani jeho úctyhodný výkon nevydržel.