„Jakmile jsme vešli do věznice, vše bylo podivné. Necítila jsem se tam dobře,“ řekla Walshová serveru MailOnline o věznici, která je často považována za jedno z nejstrašidelnějších míst v USA.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Během prohlídky se zastavila v návštěvním bloku a pořídila pár snímků.

„Když jsem se na fotky podívala na mobilu, viděla jsem tam tmavou ženskou postavu. Podívala jsem se znova do okna a v místnosti jsem nikoho neviděla. Okamžitě jsem věděla, že žena na fotce je duch, a ukázala jsem ten snímek Paulovi. Od toho okamžiku mě prohlídka vůbec nezajímala, jen jsem se stále dokola dívala na tu fotku,“ dodala 48letá Britka.

Pátrali po identitě

Její partner Paul Rice nikdy nevěřil v duchy, ale po zhlédnutí snímku se jeho přesvědčení začalo otřásat v základech.

„Když jsem tu fotku viděl poprvé, snažil jsem se to nějak racionálně odůvodnit. Myslel jsem si, že je to jen odraz Sheily. Ale když jsem se podíval pečlivěji, bylo jasné, že to tak nemůže být. Účes a oblečení té ženy jsou z jiné éry, z 30. nebo 40. let. Nedokážu to logicky odůvodnit,“ uvedl pro MailOnline Rice.

Pár kontaktoval zaměstnance Alcatrazu a snažil se zjistit identitu ženy na snímku, ale bez úspěchu. Nikdo ji nepoznal. Aby ještě trochu přidali na tajemnosti, dodali, že zrovna v momentě, kdy byli u místa focení, přišla k nim žena, která dříve do věznice jezdila navštěvovat jednoho z vězňů.

Ačkoliv několik bývalých dozorců uvedlo, že ve věznici zažilo paranormální jevy, vedení Alcatrazu, který je dnes historickou památkou, jakékoliv nadpřirozenosti odmítá.