Jordan musel projít stovky letáků a časopisů a surfovat desítky hodin na internetu, aby nasbíral 470 různých slevových a dárkových letáků. S nimi se mu podařilo naplnit po vrch tři nákupní vozíky – jídlem a prostředky do domácnosti. Na účtence za pokladnou měl v součtu 572,16 libry, ale po započtení kupónů po něm chtěla pokladní jen čtyři pence.

„Četl jsem si článek, v němž psali, že tisíce britských rodin nemají na Vánoce jídlo, protože nemají žádné peníze. Rozhodl jsem se, že jim chci pomoct, a také jsem chtěl dokázat, že je možné nakoupit velmi levně, když víte, jak na to,“ svěřil se teenager z Brentwoodu v hrabství Essex při rozhovoru pro deník The Telegraph.

Projekt zahájil 1. prosince a za tři týdny se mu podařilo nashromáždit 470 slevových kupónů. Ve vozících měl krom jiného dvě stě balíčků sušenek a šedesát balení másla.

„Mé srdce bušilo a adrenalin mnou jen koloval, když jsem přišel k pokladně. Tolik se toho mohlo pokazit. Některé kupóny už nemusely platit nebo mohly být platné za jiných podmínek,“ dodal šestnáctiletý Jordan.