„Vešel jsem do domu a asi za pět minut přiběhl Steven s křikem k oknu. Rána na hlavě vypadala zle, ale moc nekrvácela, takže jsme nepanikařili,“ řekl stanici Fox Lippard o zranění, které spravily tři stehy.

Ve snaze zjistit, co zranilo jeho syna, prohledal Američan prostor před domem a našel několik kamínků o velikosti hrachové kuličky. Byly odlišné od štěrku na příjezdové cestě, odnesl je proto na testy do Florida Atlantic University s přesvědčením, že se jedná o úlomky meteoritu.

Výzkumníci zjistili, že kamínky jsou zmagnetizované, což by podporovalo Lippardovu teorii, ale už nebyli schopni určit, zda se opravdu jedná o meteorit. Nedisponují totiž potřebným vybavením. Američan stále věří, že má pravdu.

„Je to meteorit, vím to. Postarám se o to, aby (úlomky) byly správně prozkoumány,“ dodal.

Pravděpodobnost, že člověka trefí meteorit, je extrémně nízká, ale několik blízkých setkání s tělesy z vesmíru už bylo zaznamenáno. V roce 2011 například podle listu The Guardian prolétl střechou domu ve Francii meteorit o velikosti vejce. V roce 1992 pak dopadl v New Yorku 12kilogramový meteorit přímo na automobil a zničil ho, uvedl server listu Orlando Sentinel.