K incidentu došlo už 30. října, média o něm ale informovala až na začátku tohoto týdne, kdy vyšla najevo totožnost pasažéra, který rozruch na palubě letu společnosti EasyJet způsobil. Byl jím Brit Adam Gubbay ze Stoke, jenž trávil dovolenou v Izraeli a jako suvenýr si pořídil mládě užovky červené a pojmenoval ho Milky.

„Během letu jsem si řekl, že Milky by mohl mít žízeň, tak jsem se rozhodl, že ho vyndám ze zavazadla. Pasažérovi sedícímu nalevo ode mě jsem řekl, že se chystám nakrmit svého hada a zeptal se ho, zda je to v pořádku. Řekl, ať pokračuji, tak jsem to udělal. Jenže žena sedící vedle něj vstala a začala křičet, že v letadle je had,“ řekl 24letý Gubbay ve středu agentuře Reuters.

Vyvázl s varováním

Stewardi hada okamžitě zabavili, pilot navíc hrozil nouzovým přistáním. Nakonec však letadlo dosedlo plánovaně na londýnském letišti Luton. Tam mladého Brita zadržela policie, po výslechu ho ale i s jeho mazlíčkem propustila jen s varováním.

„Uvědomili si, že to bylo jen nedorozumění. Naštěstí pro mě nebudu trestně stíhán,“ dodal Gubbay.

Společnost EasyJet sdělila, že bylo zahájeno vyšetřování, jehož cílem je zjistit, jak mohl had uniknout pozornosti pracovníků letištních kontrol.